Pomôže Matovič Ficovi k ústavnej väčšine?

Autor: Radoslav Milčo | 5.3.2012 o 10:57 | (upravené 5.3.2012 o 12:23) Karma článku: 16,94 | Prečítané:  3983x

Nedávna kauza strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti ukázala ako ľahko vie svojou naivitou Matovič dostať Fica do polohy, že bude mať ústavnú väčšinu.

Pred troma týždňami došlo k rozkolu medzi Matovičom a známymi osobnosťami z verejného života, ktorý vyvrcholil ich odchodom z kandidátky. Igor Matovič na otázku koľko ľudí odíde, odpovedal, že nevie, možno 50 až 60, lebo on sám nevie, koľko ľudí na jeho kandidátke sú v skutočnosti priaznivcami OKS a KDS. A tieto strany si ich vraj v tichosti dosadili na svoju kvótu. Týmto výrokom líder kandidátky Obyčajných ľudí priznal neuveriteľnú pravdu, že vôbec netuší, akých ľudí má na kandidátke, aké je ich zmýšľanie a akú politickú líniu vyznávajú. Vôbec netuší, či ľudia, ktorí sa môžu cez neho dostať do parlamentu, sú priaznivcami pravice, ľavice alebo sú to len prospechári, ktorí sa chcú dostať do parlamentu a potom sa prikloniť k vládnucej strane.

Pri šikovnosti Róberta Fica a jeho kumpánov by som sa vôbec nedivil, že i Smer si takto k Matovičovi vyslal svojich ľudí, ktorí, keď sa dostanú do parlamentu, budú mať úlohu trójskych koňov a prinesú Ficovi potrebnú väčšinu.  Šanca, že takíto ľudia sa skutočne do parlamentu dostanú, veľmi prudko stúpla po odchode najznámejších mien, ktoré boli na kandidátke Obyčajných ľudí a u ktorých bol veľký predpoklad, že ich ľudia krúžkovaním dostanú do parlamentu.

Teraz Matovičova kandidátka je už len obyčajnou lotériou, kam sa pridajú po voľbách títo absolútne neznámi ľudia . Výsledok tejto lotérie sa dozvieme až po 10. marci. Mám obavu, že bude pre mnohých Matovičovych prívržencom veľkým šokom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?